רשימת קיצורי מקלדת
שנה גודל כתב: + -

על אודות הוועדה

בשל חשיבותה של הביואתיקה למחקר המדעי, או ליתר דיוק: בשל החשיבות שבעשיית מחקר מדעי אֵתי, החליטה האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים לכונן מחדש את ועדת הביואתיקה שפעלה בעבר.

להלן הרכב הוועדה:

ד"ר עתניאל א. דרור – יו"ר הוועדה

חברות/י הוועדה:

פרופ' ליאת איילון

פרופ' רות ארנון

ד"ר יעקוב חנא

פרופ' יוסף ירדן

פרופ' שי לביא

פרופ' אפרת לוי-להד

פרופ' מישל רבל

עו"ד ד"ר סיון תמיר

רכז הוועדה: ד"ר מני קירמה

אלו הם תפקידי הוועדה:

  •  לדווח לאקדמיה הלאומית הישראלית למדעים על אודות הפעילות בתחום הביואתיקה בישראל ומחוצה לה
  •  לייעץ לאקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בדבר ההיבטים האתיים, המשפטיים והחברתיים הכרוכים בנושאים ביולוגיים שונים
  •  להמליץ בפני האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים על הדרכים והאמצעים הנחוצים להבאת ההיבטים השונים בביואתיקה לידיעת הציבור הרחב בישראל
  •  להמליץ בפני האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים על דרכי הפעולה והאמצעים הדרושים לשם הטמעת ההיבטים האתיים, המשפטיים והחברתיים האמורים בחברה הישראלית

 

באתר זה תוכלו להתעדכן בפעילות הוועדה ובהתפתחויות עכשוויות בנושאי אתיקה של מחקר מדעי, בארץ ובעולם. האתר משלב תפיסה דינמית של תחום הביואתיקה עם ראיית החשיבות בהיסטוריה של ההתפתחויות בתחום, כפי שהיא משתקפת ממידע ארכיוני המצוי בו. חלק אחד של האתר כולל עדכונים תקופתיים על חידושים וחדשות בנושאים ביואתיים "חמים" וכן בלוגים ביואתיים המתייחסים להתפתחויות עכשוויות במדע. החלק השני של האתר מכיל מידע ארכיוני בנושאים ביואתיים מהותיים וכן מידע על פעילויות הוועדה, חברי/ות הוועדה ועוד. מידע ארכיוני רב קיים גם באתר הקודם של הוועדה הראשונה (1996–2010), הנגיש דרך אתר זה.

שילוב זה, בין הביואתיקה העכשווית לבין ביואתיקה מן העבר (הקרוב), מאפשר הבנה של ההתפתחויות בתחום וכן משקף את הדינמיות המאפיינת אותו (שכן הביואתיקה מתפתחת בצמוד להתפתחויות מדעיות).

בקרוב תפתח הוועדה אתרים בערבית ובאנגלית מתוך כוונה לקדם את השיח האתי בישראל. הוועדה מעוניינת לשמוע מה הן לדעתכן/ם הסוגיות האתיות החשובות ביותר במחקר מדעי עכשווי. אנא היכנסו לשאלון אנונימי קצר.

אתן/ם מוזמנות/ים להיכנס לאתר תדיר כדי להתעדכן בחדשות ובבלוגים המופיעים בדף הבית. ניתן גם להירשם לאתר ולקבל עדכונים ישירות לתיבת הדוא"ל שלכן/ם.

בברכה,

ד"ר עתניאל א. דרור, יו"ר הוועדה, ועו"ד ד"ר סיון תמיר, חברת הוועדה – עורכי האתר

* האתר כרגע בשלבי הרצה. עימכן/ם הסליחה על תקלות לא צפויות.