רשימת קיצורי מקלדת
שנה גודל כתב: + -

פרסי בלווטניק למדענים צעירים

פרסי בלווטניק למדענים צעירים מוענקים מדי שנה לשלושה חברי סגל צעירים ומבטיחים באוניברסיטאות ישראליות בשלושה תחומים - מדעי החיים, מדעי הפיזיקה וההנדסה וכימיה - לציון הישגים יוצאי דופן ולעידוד מצוינות, מקוריות וחדשנות. סכום כל אחד מהפרסים הוא 100,000 דולר במענק בלתי מוגבל והם יוענקו למדענים ולמהנדסים מצטיינים עד גיל 42.
 
הפרסים, המוענקים בארה"ב מאז שנת 2007 מטעם קרן משפחת בלווטניק, מוענקים עתה גם בישראל, עם ציון עשור ליסודם ובמסגרת הסכם לשיתוף פעולה של האקדמיה למדעים של ניו יורק עם האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.
 
כל אוניברסיטה ישראלית רשאית להגיש חברי סגל מועמדים בכל אחד מתחומי הפרס. ועדת הפרס, המורכבת ממדענים וממהנדסים ידועי שם, תבחן את המלצות המוסדות ותבחר את הזוכים בפרסים. בראש הוועדה הישראלית עומדים פרופ' אהרון צ'חנובר, חבר האקדמיה וחתן פרס נובל, ומר אליס רובינשטיין, נשיא ומנכ"ל האקדמיה למדעים של ניו יורק.
 
טקס הענקת הפרסים הראשון בישראל צפוי בפברואר 2018. הזוכים יצטרפו לקהילת חתני פרסי בלווטניק למדענים צעירים בארה"ב, המונה כיום למעלה מ-185 זוכים, ויוזמנו להשתתף בסימפוזיון המדע השנתי של בלווטניק בניו יורק המתקיים מדי קיץ.
 
הצעות למועמדים מהאוניברסיטאות הישראליות לפרסי בלווטניק לשנת 2018 תתקבלנה אך ורק באמצעות הרקטורים באוניברסיטאות עד ליום רביעי, ד' בתמוז תשע"ז (28 ביוני 2017). לפרטים נוספים ולהגשת ההצעות: