רשימת קיצורי מקלדת
שנה גודל כתב: + -

תכנית מלגות הצטיינות לחוקרי בתר-דוקטורט מחו"ל

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ייסדה בשנת 2018 תוכנית יוקרתית להבאת בתר-דוקטורנטים מצטיינים מרחבי העולם לאוניברסיטאות המחקר בישראל, לאחר שהאקדמיה הצעירה, בהובלת פרופ' יונינה אלדר, הצביעה על הצורך לחזק את המחקר בארץ.
 
מטרת התוכנית למשוך חוקרים צעירים מצטיינים מרחבי העולם לבוא לישראל ולהשתלב במחקר כדי לחזק אותו ולטוות קשרים מקצועיים ואישיים עם החוקרים הישראלים בשאיפה שקשרים אלו יובילו לשיתופי פעולה מחקריים בעתיד.
 
הוועדה לבחירת הזוכים במלגה, בראשות חבר האקדמיה פרופ' מוטי שגב, ממונה על מימוש התוכנית. בוועדה חברים חברי אקדמיה וחברי סגל מקשת רחבה של תחומים במדעי הטבע ומדעי הרוח ממגוון האוניברסיטאות בישראל וכן מדען בולט מחו"ל. הזוכים נבחרים על סמך הצטיינות במחקר.
 
השנה הורחבה התוכנית בזכות שותפות חדשה בין האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים ובין המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), והוחלט להעניק מלגות בכל תחומי הדעת ובכללם תחומי מדעי הרוח והחברה.
 
המלגות הן לתקופה של שנתיים בסכום של 160,000 שקל (~$47,000) לשנה. 
 
טופס הגשת בקשה למלגות האקדמיה להשתלמות בתר-דוקטורט של חוקרים זרים בישראל
 
להלן שמות הזוכים במלגת בתר-דוקטורט לחוקרים זרים למחזור הרביעי, שנת תשפ"ב:
  1. Caner Unal, פיסיקה | מנחה – ד"ר אלי קוביץ, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
  2. Rishu Kumar Singh, פיסיקה | מנחה – ד"ר סטאס בורוב, אוניברסיטת בר-אילן
  3. Christian Coester, מדעי המחשב | מנחה - ד"ר ניב בוכבינדר, אוניברסיטת תל אביב
  4. Johannes Knaute, פיסיקה | מנחה – ד"ר ארז זהר, האוניברסיטה העברית בירושלים
  5. Siddarth Kulkarni, מדעי החיים | מנחה - ד"ר אפרת גביש-רגב, האוניברסיטה העברית בירושלים
  6. Chandrima Banerjee, פיסיקה | מנחה – פרופ' אורן כהן, הטכניון, מכון טכנולוגי לישראל
  7. Navneet Chandra Verma, מדעי החיים | מנחה – פרופ' עמית מלר, הטכניון, מכון טכנולוגי לישראל
  8. Jens Hoer, מדעי החיים | מנחה – פרופ' רותם שורק, מכון ויצמן למדע
  9. Jens Tassilo Gruen, כימיה | מנחה – פרופ' לוסיו פרידמן, מכון ויצמן למדע
  10. Ayan Maity, כימיה | מנחה – ד"ר מיכל לסקס, מכון ויצמן למדע
  11. Prasanta Bera, אסטרופיסיקה | מנחה – פרופ' יהונתן גרנות, האוניברסיטה הפתוחה
 
להלן שמות הזוכים במלגת בתר-דוקטורט לחוקרים זרים למחזור השלישי, שנת תשפ"א:  
  1. Andrea Caputo, פיסיקה של חלקיקים | מנחה - פרופ' מיכאל גלר, אוניברסיטת תל אביב
  2. Lin Dai, פיסיקה | מנחה - פרופ' מיכאל לובלינסקי, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
  3. Florian Schweiger, מתמטיקה ותיאוריה ההיתכנות | מנחה - פרופ' עופר זיתוני, מכון ויצמן למדע
  4. Márk Poór, מתמטיקה | מנחה - פרופ' שהרן שלח, האוניברסיטה העברית בירושלים
  5. Michael O'Hagan, כימיה של מערכות | מנחה - פרופ' איתמר וילנר, האוניברסיטה העברית בירושלים
  6. Srestha Basu, כימיה | מנחה - פרופ' נדב אמדורסקי, הטכניון – מכון טכנולוגי בישראל
  7. Jihyun Kim, פיסיקה | מנחה פרופ' לוסיו פרידמן, מכון ויצמן למדע
להלן שמות הזוכים במלגת בתר-דוקטורט לחוקרים זרים למחזור השני, שנת תש"ף:  
  1. Dr. Masataka Watanabe, פיזיקה | מנחה - פרופ' מיכה ברקוז, מכון ויצמן למדע
  2. Dr. Sarah Hassdenteufel, גנטיקה | מולקולרית מנחה - פרופ' מאיה שולדינר , מכון ויצמן למדע 
  3. Dr. Wei Cao, כימיה | מנחה - פרופ' מיכאל אורבך, אוניברסיטת תל אביב
  4. Dr. Chen Sun, פיזיקה | מנחה - פרופ' תומר וולנסקי, אוניברסיטת תל אביב
  5. Dr. Jing Zhang, מתמטיקה | מנחה - פרופ' אסף רינות, אוניברסיטת בר-אילן
  6. Dr. Ying Wang, מדעי החומרים, אלקטרוכימיה | מנחה - פרופ' מני שלום, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
  7. Dr. Karamveer Kaur, אסטרופיזיקה | מנחה - ד"ר ניקולס סטון, האוניברסיטה העברית בירושלים 
להלן שמות הזוכים במלגת בתר-דוקטורט לחוקרים זרים למחזור הראשון, שנת תשע"ט: 
  1. Dr. Giacomo Fragione, אסטרופיסיקה | מנחה – פרופ' ראם סרי, האוניברסיטה העברית בירושלים
  2. Dr. Oleksii Matsedonsky, פיסיקה תיאורטית | מנחה – פרופ' גלעד פרס, מכון ויצמן למדע
  3. Dr. Maria Iljina, ביופיסיקה | מנחה – פרופ' גלעד הרן, מכון ויצמן למדע
  4. Dr. Harry McClelland, גיאוביולוגיה | מנחה – פרופ' איתי הלוי, מכון ויצמן למדע
  5. Dr. Flora Vincent, מדעי הצמח והסביבה | מנחה – פרופ' אסף ורד, מכון ויצמן למדע
  6. Dr. Niklas Von Wolff, כימיה | מנחה: פרופ' דוד מילשטיין, מכון ויצמן למדע
  7. Dr. Liang Yue, כימיה מערכות | מנחה – פרופ' איתמר וילנר, האוניברסיטה העברית בירושלים
  8. Dr. Afu Fu, הנדסה ביו-רפואית | מנחה – פרופ' אהרן צ'חנובר, הטכניון – מכון טכנולוגי בישראל
לפרטים נוספים - גב' בת-שבע שור, batsheva@academy.ac.il